Nowe wydanie modułu QJPK już niebawem


Użytkowników modułu QJPK – rozwiązania umożliwiającego wysyłkę plików JPK – pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie ukaże się nowe wydanie modułu, które będzie stanowić możliwie najszybszą reakcję na wprowadzenie przez Ministerstwo Finansów niezapowiedzianych zmian certyfikatów.

Klientów korzystających z modułu informujemy, że w ostatnich dniach odnotowaliśmy, że bez uprzedzenia, a nawet bez wydania stosownego komunikatu, zostały zmienione certyfikaty usługi JPK świadczonej przez Ministerstwo Finansów. Niestety do dziś Ministerstwo Finansów nie opublikowało żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

Skutkiem wprowadzonej przez resort zmiany certyfikatów mógł być brak możliwości przesyłania stosownych dokumentów (w tym także przez naszych Klientów – Użytkowników korzystających ze wsparcia modułu QJPK). Utrudnienia te są w pełni niezawinione przez QNT, jednak ze swojej strony pragniemy przeprosić za zaistniałe trudności.

Jednocześnie informujemy, że w QNT nie czekamy na oficjalne informacje o zmianie certyfikatów i działamy już teraz. Z przyjemnością możemy przekazać, że na ukończeniu są już prace, które pozwolą na udostępnienie Państwu nowego wydania QJPK – rozwiązującego trudności wynikające z niezapowiedzianych zmian wprowadzonych przez Ministerstwo. O jego ukazaniu się będziemy Państwa informować.